התנדבות

העוגן הקהילתי
המערך הטיפולי
תוכניות
לתרומה
התנדבות ושנת שירות
גלריה
דרושים
צור קשר
ניסויחדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי חדשות העוגן הקהילתי 

בזכות המתנדבים שלנו , אנו מצליחים להגדיל לאין שיעור את איכות הטיפול שאותו אנו מעניקים לבני הנוער אשר בטיפולנו, בתחומים רבים ומגוונים.
המתנדבים ב"עוגן הקהילתי" לוקחים חלק בעשייה חשובה ומשמעותית ואף מצליחים להיות דמויות משמעותיות לבני הנוער ולאנשי הצוות.  אנו מאמינים כי נכון לשלב כל מתנדב לפעילות בהתאם לרצונותיו וליכולותיו, ומשתדלים  לעשות כן במידת האפשר.
בכל תחומי ההתנדבות בהם מעורב קשר אישי עם הנערים והנערות נדרשת התחייבות של שנה לפחות ולקביעות ורציפות במפגשים, יכולת יצירת קשר, הכלה ורגישות .
לכל מתנדב שישולב ב"עוגן הקהילתי" יהיה איש צוות שילווה וידריך אותו ע"פ הצורך.
 
תהליך קליטת המתנדב מתחיל במילוי שאלון אינטרנטי , ולאחריו מפגש ב"עוגן הקהילתי" עם איש צוות וזאת במטרה להצליח לייצר התאמה בין רצונותיו ויכולותיו של המתנדב לפעילות ההתנדבותית הנכונה לו.
 
לפני מילוי השאלון, אתם מוזמנים לעיין ב"בנק" ההתנדבויות שייצרנו למענכם, על מנת לעזור לכם לבחור בפעילות המעניינת אתכם, עם זאת אנחנו פתוחים לרעיונות והצעות שלכם להתנדבות.
 
בנק ההתנדבויות שלנו :
 
1. השתלבות קבועה בקבוצה
הצטרפות לאחת הקבוצות הפועלות ב"עוגן הקהילתי" לאורך שעות היום, השתלבות וסיוע במשימות השונות של הנערים, תוך כדי יצירת קשר עם הנערים בליווי של המדריך בקבוצה. לדוגמה סיוע בהכנת ארוחת ערב, ליווי בשעות הפנאי, תמיכה בתורנויות ובסדר היום בקבוצה.
התנדבות זו דורשת מינימום מפגש אחת לשבוע, בזמן קבוע , בין שעתיים לארבע שעות לכל מפגש.
 
2. עזרה בשיעורי בית
מפגש "אחד על אחד" עם נער או נערה במתן סיוע בהכנת שיעורי בית וקידום הנער/ה בפן הלימודי. ההתנדבות זו דורשת התחייבות לזמן קבוע , ביום קבוע בשעות הצהרים או אחר הצהרים אחת לשבוע.
 
3. התנדבות ע"פ כשרון המתנדב
בהתנדבות זאת באפשרותך להתנדב או להציע פעילות המעניינת אותך על פי כישוריך ומהוויך.
חלק קטן מהתחומים הנדרשים לנו הם :  בישול , אפייה, גינון , תחזוקה, אומנות, נגינה ,רכיבה על אופניים ועוד.
 
4. עזרה בגיוס משאבים ותרומות
לאחר שמונה שנים מיום הקמתנו האתגרים הכלכליים הם גדולים, ועלינו להרחיב כצורך חיוני את מעגלי השותפים והתורמים שלנו על מנת לספק את השירות המיטיב ביותר לבני הנוער בהם אנו מטפלים. גיוס המשאבים כולל גיוס תרומות שוות כסף כגון מוצרים, נותני שרות, פעילויות כיף לנערים ועוד.
התנדבות זו דורשת רמת מחויבות נמוכה ,כלומר התנדבות חד פעמית, או באופן לא רציף או רמת מחויבות גבוהה, כלומר על בסיס שבועי, בהתאם ליכולתו ורצונו של המתנדב. 
 
 
5.התנדבות בכיתת המכינה של הפנימייה
כיתת המכינה פועלת בשעות הבוקר ומטרתה הכנת נערי הפנימייה, בעת קליטתם בפנימייה לקראת שילוב בבתי הספר התיכונים בקהילה.
ההתנדבות הינה בשעות הבוקר, אחת לשבוע .
 
6.הרצאה חד פעמית בתחום המומחיות של המתנדב
בני הנוער יוכלו להעשיר את עולמם ולהרחיב אופקים באמצעות הרצאות של מומחים בתחומים שונים.
 
7.חונכות אישית
משמעותה מפגש קבוע ומשמעותי של נער/ה עם "מבוגר משמעותי" .המפגש יכול להתקיים בתוך ה"עוגן הקהילתי" או מחוצה לו. התנדבות זו תתאפשר לאחר פרק זמן משמעותי של היכרות בין אנשי הצוות המקצועי והמתנדב. התנדבות זו דורשת רמת מחויבות גבוהה, התחייבות לשנה לפחות, ביום קבוע ובזמן קבוע.
 
על פי החוק על כל מתנדב ממין זכר, יש חובה להציג אישור על עבירות מין מהמשטרה , לצפייה באישור ובהדפסתו , אנא לחצו כאן.
 
לתחילת תהליך הקליטה ומילוי שאלון למתנדב/ת לחצ/י כאן.