יום המשפחה בית מזור ערד 18.2.15
 

  
 


עדכונים חמים בגלריית יחדיו  ובקתדרת יחדיו - היכנסו !!!


Facebook: https://www.facebook.com/Yachdav

Youtube: https://www.youtube.com/Yachdav

Wikipedia: https://he.wikipedia.org/Yachdav 


ביום רביעי ה- 18/2/15 , קיימנו בבית-מזור מפגש הורים – ילדים בסימן יום המשפחה. אחד העקרונות המנחים את עבודתנו בבית-מזור, הוא שימור ושיפור הקשר עם ההורים של הילדים שבטיפולנו. עקרון זה מנחה את עבודת הצוות הטיפולי המוביל ואת הצוותים הישירים שעובדים עם הילדים והמשפחות ביום-יום. ההורים שותפים לתכנית הטיפולית השנתית של הילד, מוזמנים למסיבות, ימי הולדת, בדיקות רפואיות עפ"י צורך , דיונים לגבי מצב ילדיהם ומונחים ע"י הצוות הסוציאלי הפנימייתי לגבי דרכי עבודה עם הילד ודגשים בקשר הורה-ילד.
 
יום המשפחה הוא יום המסמל את חשיבות המשפחה בחיי הפרט. המשפחה היא מסגרת השייכות הטבעית של הילד וממנה הוא יוצא לחייו. הנושא אומנם רגיש אצל ילדים שיצאו לסידור חוץ ביתי, אך אנו מאמינים שהמשפחה היא הקשר החשוב ביותר לילד, אליה הוא נמשך ושואף לקיים קשר רציף וטוב. אחריותנו כמסגרת המטפלת בילד לעבוד על הקשר ושימורו.
 
השנה ציינו את יום המשפחה – יצירה בבצק סוכר . הילדים וההורים יצרו את משפחתם יחדיו. ההורה והילד עבדו בשיתוף פעולה , עזרה הדדית ושיח משותף. התוצרים היו מרהיבים. כמו-כן ההורים והילדים שיחקו משחקים משותפים שדרשו שיתוף פעולה , עבודת צוות ותקשורת. המשחקים היו קלילים, מלאי הומור וכייף.
 
היום היה מאוד מוצלח, המשוב שקיבלנו מהילדים ומהמשפחות והצוות היה מאוד חיובי.
 
 
 
ב ב ר כ ה
אורית שרביט
מנהלת "בית-מזור"
ערד