כנס נערות משנות עולם
 

 


עדכונים חמים בגלריית יחדיו  ובקתדרת יחדיו - היכנסו !!!


Facebook: https://www.facebook.com/Yachdav

Youtube: https://www.youtube.com/Yachdav

Wikipedia: https://he.wikipedia.org/Yachdav 
עמותת יחדיו מפעילה 12 בתים חמים ב- 13 יישובים שונים באיזור הדרום, בשנת 2017 נבחר נושא אשר ילווה את העבודה עם הנערות בבתים החמים, במסגרת נושא זה יתקיימו מגוון של סדנאות ופעילויות בתוך כל בית חם. הנושא הוא "נערות משנות עולם"
השנה שיאו של נושא יהיה במסגרת כנס- "נערות משנות עולם, אשר יתקיים בתאריך 10/5/2017 באולם זוננפלד שבאוניברסיטת בן גוריון.
את הנושא נערות משנות עולם, מלווה באופן הדוק וצמוד יושבת ראש עמותת יחדיו ד"ר אסתר לוצאטו, אשר תיפגש עם נערות הבתים החמים, תכיר אותן מקרוב ותהווה עבורן דוגמה אישית לאישה אשר מובילה שינוי ומשנה עולם.
 
רציונל:
 לאורך ההיסטוריה אנו עדות לסיפורים רבים של נערות שעשו שינוי משמעותי בעולם, בחייהן הפרטים או במרחבים הקהילתיים בהן חיו. סיפורים אלו לא זכו בהכרה הראויה להם כפי שאנו עדות לסיפורים של נשים בוגרות שפרצו דרך ושינוי את העולם, ובמקרים שונים העובדה שמדובר בנערה (13-18) לא היה מספיק בולט.
הכנס "נערות שמשנות את העולם" מבקש להעניק במה ונראות לנערות (בארץ ובעולם) ששינו את העולם ולאפשר לנערות יהודיות וערביות הזדמנות למחשבה ופעולה אודות שינוי שהיו רוצות לעשות בעולם, בחייהן הפרטים או הקהילה בהן מתגוררות. זאת מתוך מחשבה שיש להעלות את המודעות לסוגיות המעסיקות נערות בדרום הארץ.

Throughout history, there are many stories of girls who made a significant change in the world, at the individual or community levels. Yet, there is not enough recognition of the power of girls to bring change.

 The conference "Girls change the world" seeks to provide a space for stories of girls (domestic and international) that changed the world and opportunity for Arab and Jewish girls to think and act about the change they want to make in the world in individual's lives or at the community in which they lived. The aim of the conference is to raise awareness of the issues that concern girls in the Negev region of Israel.
 
מטרת הכנס: 
להעניק מקום ומשמעות לפועלן של נערות בישראל ובעולם לאורך ההיסטוריה ששינוי את העולם תוך חיבור בין סוגיות אישיות לסוגיות חברתיות. דרך זה לסמן ולהעלות למודעות סוגיות המעסיקות נערות ולחשוב ולעשות משהו בנוגע לכך, לפעול לשינוי סוגיות אלו. המסר של "לעשות משהו בנוגע לכך" והמסר של "את יכולה לשנות" חשוב שיהיו בתוך הקשר היסטורי, בתוך חיבור ושותפות לנערות ונשים אחרות מתוך מטרה לשנות ולא לבד ולא כמסר "נאו ליברלי" "תעשי – תשני", זאת מתוך הידיעה שקשה ומורכב לשנות לבד וחשוב לצרף אליך כמה שיותר נערות ונשים שיסיעו לך בכך, סביר שזה משהו שמעסיק גם אותן. בנוסף החיבור וההבנה בין האישי לחברתי, הסוגיות שמעסיקות נערות אינן רק סוגיות אישיות אלא הן סוגיות אישיות שמבטאות סוגיות חברתיות. כמו כן, זו הזדמנות לתת מקום, במה, קול ונערות לנערות לומר את דבריהן, להשתתף במשחק הפוליטי והחברתי בתוך מרחב ציבורי.
הכניסה חינם מותנית בהרשמה מוקדמת בלינק:  
http://tfasim.org.il/tofes/mv5p2
לפרטים:
עדי לברון עטיה 086208000 או במיילadi.atia@yachdav.org.il
 
פעילויות נוספות אשר מתקיימות במסגרת הבתים החמים
  • בכל בית חם צוין השנה יום האישה הבינלאומי- 8/3/2017 ונערכו פעילויות מגוונות ויצירתיות על מנת לחבר את הנערות לחשיבותו של יום זה ברמה האישית והחברתית.
  • השתתפות בכנסים וימי עיון בנושאים רלוונטיים, השנה השתתפו נערות הבתים החמים בכנס "מובילות שינוי" בסמי שמעון, בהזמנתה האישית של ד"ר אסתר לוצאטו
  • בכל בית חם נערכו סדנאות בנושא נערות משנות עולם, על מנת לחבר את הנערות לרציונל הפרויקט, ועל לוח המודעות ניתלו סיפורים שלל נערות ששינו את העולם
  • נערות הבתים החמים חשבו מה הן היו רוצות לשנות בעולם, וחלקן יעלו לבמה בכנס ויציגו זאת באמצעות סרטונים, תמונות, מצגות וכד'
  • שנת התנדבות בקהילה- נערות הבתים החמים יתנסו במהלך השנה בהתנדבות בקהילה במסגרת "נערות לתת", לבסוף יבחרו פרויקט גמר באחד מהמקומות שהתנדבו בו.
  • פרויקט צילום – PHOTO VOICE עם עמותת פלטפורמה ו"אדמה" בנושא מעגלי זהות- אני הנערה בשלושה מעגלים (זהות אישית, זהות קבוצתית, זהות קהילתית) התצלומים יוצגו בפסטיבל הצילום הבינלאומי    http://photographyfestival.co.il/
  • בניית סמינרים לנערות יחדיו – 3 ימים בנושא מנהיגות של נערות.
  • נבדקת האפשרות להוצאת משלחת לציון יום הנערה הבינלאומי – 11/12/2017 באו"ם